Emadepäeva mõtisklusi

Magus emadepäevahommik

Mõtterännakud emadepäeva eel

Uitades vaimus lapsepõlvemaadel meenub, kui tähtis ja pidulik päev oli siis emadepäev.
Kuidas saladuskatte all valmistasid lapsed kaarte, helmekeesid, kujukesi ja muud näputööd. Lilled peideti emadepäeva eelõhtul riidekappi, voodi alla või veelgi leidlikumatesse peidupaikadesse,  et valmistada kallile emale hommikul tõeline ja siiras üllatus. Sel päeval olid lapsed alati püüdlikud ja abivalmis ning mõistsid, et peavad vähemalt sellel tähtsal päeval  andma oma kallile emale puhkust. 

Eesti Donuts emadepäeva mõtisklus

Kõik need väikesed nipsasjakesed, kaardid, kujundid ja heegeldised, mis nii suure armastuse ja õhinaga said emakestele siis valmistatud!

Nüüd vanemas eas märkan, nii enese kui ka tuttavate näitel, et emadepäeva tähistamie on muutunud rutiinseks kohusetäitmiseks. Kingitused on ühelaadsed, tegevused ja tähistamine kulgeb alati
ettearvatavalt ja justkui mudeli järgi. Kusagil kulgemises on kaduma läinud mõte ja hing,
mis varasemalt selles päevas oli.

Kuidas saaksimetagasi selle noorpõlve rõõmu, loovuse ja sihilikkuse, et tähistada emadepäeva sama tähendusrikkalt nagu varem?

Sel aastal tähista emadepäeva loovamalt! Mõtle, mida su ema tegelikult armastab ja hindab? Kuidas teda panna end tundma ainunlaadsena?

Muuda emadepäeva taas loominguliseks ja lõbusaks!

Mõtle kui väga sa teda armastad. Näita, et märkad teda. Saa temaga lähedasemaks!

Ära lase veel ühte aastat uinuvas rutiinis mööda minna, vaid korralda asju teistmoodi.

Ideid emadepäevaks täiskasvanud lastele

Mõtle, milline oli su ema siis, kui sina olid alles laps. Mis talle meeldis? Mida ta nautis enim?

Planeeri emadepäevaks tegevusi, mida TALLE meeldib teha ja mida ta ammu pole saanud nautida.
Kui sinu emale meeldib teatris käia, siis vii ta teatrisse. Vali mõni etendus, mis talle võiks meelepärane olla. Võib-olla talle meeldib hoopis kontserdil käia? Kuidas oleks retkega loodusesse: rabamatkale või jõukohasele maastikumatkale? Ära unusta, et piknikukorv tuleb seekord valmis panna ja kaasa võtta
sinul! Kui su ema armastab toimetada aias, siis paku ennast abiaednikuks sel päeval – kaeva, riisu, tassi ja toimeta. Aita teda igakülgselt ning märka, millega saad talle ka muul ajal aias abiks olla.
Korralda talle piknik või grillipidu aias. Taas kord – sinu ülesanne on katta laud, tema on sinu lauda
katnud nii palju aastaid iga päev!

Kui su ema on juba vanem ja kimpus tervise ja liikuma saamisega, siis aita ta kindlasti kodunt välja. Tõenäoliselt ei ole tal selleks kuigi palju võimalusi. Vähim mida teha saad on viia ta ennast tuulutama sel tähtsal päeval. Kui su ema käib veel tööl siis vaata, et ta vähemalt sel päeval puhata saab. Toimeta tema eest köögis, korista või telli talle kingituseks kodukoristusteenus!

Ideid emadepäevaks noorematele

Kingitus emadepäevaks

Valmista emale kupongiraamat  teenustest, mida saad talle osutada. Luba emal valida, millal ta mingit kupongi rakendab. Lae endale kupongiraamatu näidis alla siit.
Esimesel lehel on kupongid eeltäidetud, teisel lehel saad omaltpoolt teenused kirja panna,
mõeldes just nendele asjadele, mida ema sinult kõige enam võiks oodata ning mis teie peres aktuaalne. Kui sul on õed-vennad, võid teha mitu lapsehoidmiskupongi. Kui teil on peres lemmikloomi, siis võid kupongile panna kirja just need lemmikloomadega seotud tegevused, mida ema sinult tihti palub. 
Täida kupongid, koi soovid, siis kaunista need ja lõika välja. Köida omavahel klammerdajaga või tee augud ja seo nad raamatuks lõnga või paela abil. Pista kupongiraamat kaunistatud ümbrikusse ja kingi emadepäevaks koos kimbu enda korjatud aasalilledega. 

Ideid emadepäevaks pisematele

Ka pisikestel võib suuremate abiga lasta valmistada kupongiraamatu. Sealsed teenused peavad olema jõukohased. Kupongi võib väljastada oma mänguasjade kokkukorjamise, taldriku kraanikaussi panemise või riiete nagisse riputamise kohta. Lõpmatult võib seal muidugi ka kallistuste ja põsemuside kuponge olla!

Pisematel on enamasti vaja kõrvalist abi aga seda suurem on rõõm nii kinkijal, kui kingi saajal. 
Väikestega võib emadepäevakingiks panna potti maitserohelist. Seemned tuleb muidugi mulda pista juba märksa varem, et vähemalt aimatav oleks, et mulla seest midagi sirgumas on. Armas on väiksele selgeks õpetada mõni luuletus või lihtne lauluke, mõned tantsusammud. 

Ole leidlik ja mis peamine – leia üles see side emaga, mis ajaga võidu joostes peost pudenenud on. 
Tee see päev taas toredaks ja lasku lapsepõlve, et meelde tuletada aegasid, mil ema sinust kõige suuremat rõõmu tundis. 

Meil kõigil on vaid üks ema.
Tähtsustame teda!

Armsat emadepäeva kõigile
Eesti Donutsi pere

Avasta postitusi

Magus emadepäevahommik

Emadepäeva mõtisklusi

Mõtterännakud emadepäeva eel Uitades vaimus lapsepõlvemaadel meenub, kui tähtis ja pidulik päev oli siis emadepäev. Kuidas saladuskatte all valmistasid lapsed kaarte, helmekeesid, kujukesi ja muud

kuldne sõõrik, donutsitest, kõige kallim pontšik

14 omapärast ja naljakat fakti donutsitest

Donutsite päritolu pole päris täpselt teada. Erinevatel rahvustel on läbi ajaloo olnud sellest maiuspalast oma versioon. Teatud tüüpi donutse mainitakse isegi Piiblis. Täpsemalt öeldakse 3.