Valentinipäev – kas sõbrapäev või armunute püha?

Sõbrapäev, valentinipäev, magus suutäis sõbrale, kingitus kallimale, Eesti donuts, glasuuriga sõõrik

Sõbrapäev või valentinipäev?

Paljudes riikides üle maailma võivad üksikud inimesed valentinipäeva peljata. See pidupäev on pühendatud paaridele – värskelt armunutele või neile, kelle armastus on kestnud juba kaua. Nad kingivad teineteisele maiustusi ja lilli, veedavad aega armsasti koos, külastades restorani, kino ja teatrit.

Sõbrapäev Eestis

Aga õnneks mitte Eestis! 14. veebruar on meil tuntud platoonilist armastust märkiva sõbrapäevana, mida tähistavad nii vallalised kui ka paarid. Pered, sõbrad ja paarid kogunevad ühisele söömaajale, käiakse parimate sõpradega kinos, uisutamas või tegeletakse ühiselt muude sportlike ja seltskondlike tegevustega. Tihti on just see päev ainus, kui ettevõtted tuletavad meelde oma töötajatele – me pole ainult kolleegid, oleme ka sõbrad! Sõbrapäeval maiustatakse ühiselt ja kingitakse üksteiselegi suupäraseid maiusi.

Kuidas sõbrapäev meieni jõudis?

Sõbrapäev jõudis Eestisse Soome kaudu kaheksakümnendate lõpul. Päris alguses levis see tähtpäev vaid koolilaste seas, keda õpetati tegema oma lähedastele käsitsi valmistatud kingitusi ja kaarte. 1990. aastatel kogus sõbrapäev (valentinipäev) populaarsust ka täiskasvanute seas. Tänapäeval tähistatakse seda laialdaselt kogu riigis. Sõbrapäeva kujunemisele Eestis postsotsialistlikul perioodil andis hoogu raudse eesriide langemine ja Eesti puutus rohkem kokku rahvusvaheliste tähtpäevadega. Valentinipäeva kujunemine Eestis ei olnud pelgalt rahvusvahelise püha ülevõtmine ega ka Soome järgi sealse sõbrapäeva-traditsiooni (Ystävänpäivä) kopeerimine, vaid natuke siit ja natuke sealt: üdini eestlaslikult mingi võõra traditsiooni oma oludega kohandamine.

Kuhu jäi romantika?

Romantika ei ole kuhugi kadunud! Endiselt seostatakse seda tähtpäeva armastusteemalise sümboolikaga. Sellel päeval pühitsetakse armastuse kõiki vorme. Niisiis ei puudu tähtpäevast ka romantika. Armastajatepaarid vahetavad sageli kingitusi, mõned kihluvad või abielluvad sel päeval. Ometi ei ole romantilise armastuse tähistamine kesksel kohal. On tore, et see päev on just selline, nagu ta meil välja kujunenud on. Ei ole teisi tähtpäevi, mil saaks demonstreerida, et sinu sõbrad on sama olulised kui perekond või armusuhted. Kui järele mõelda, siis on hingesugulasteks sageli just parimad sõbrad. Mitte alati ja ainult kallimad. Vahel on just parim sõber see, kes täidab su tassi. Paneb end tundma tervikuna, kes mõistab sind kõige paremini.

Kingiideed sõpradele

Kõik Chilly´s termosed leiad siit.

Kas andmise rõõm on saamisrõõmust suurem?

Sõbrapäevaks loovad tänapäeval ka väga paljud ettevõtted sobivaid kinketooteid.

Kumba naudid enam – kas seda, kui sulle kingitusi/üllatusi tehakse või seda, kui ise kellelegi midagi kingid?

Öeldakse, et andmise rõõm on suurem kui saamise, aga siiski…? Kas sa tunned ennast kinki tehes hästi? Kas sulle pakub rahulolu enda lähedasele üllatusi välja mõelda ning siis nautida helget õnne tema näol seda vastu võttes? Samas on ju ka maailma parim tunne, kui keegi sind ennast millegi meeldivaga üllatab. Tunned et sind hinnatakse, oled õnnelik et said tähelepanu ja adud et sind meeles peetakse.

Saabuval sõbrapäeval pea meeles oma kõige lähedasemaid. Anna teada oma armsamale, et romantika veel teie suhtes on alles. Aga ära unusta väikese üllatuse, telefonikõne või sõnumiga meeles pidada ka parimaid sõpru!

Armsat sõbrapäeva! ❤️
Sinu Eesti Donuts

Avasta veel kingitusi sõbrapäevaksVaata poodi

Avasta postitusi

kuldne sõõrik, donutsitest, kõige kallim pontšik

14 omapärast ja naljakat fakti donutsitest

Donutsite päritolu pole päris täpselt teada. Erinevatel rahvustel on läbi ajaloo olnud sellest maiuspalast oma versioon. Teatud tüüpi donutse mainitakse isegi Piiblis. Täpsemalt öeldakse 3.

Magus emadepäevahommik

Emadepäeva mõtisklusi

Mõtterännakud emadepäeva eel Uitades vaimus lapsepõlvemaadel meenub, kui tähtis ja pidulik päev oli siis emadepäev. Kuidas saladuskatte all valmistasid lapsed kaarte, helmekeesid, kujukesi ja muud